Historia: 1991

1991

Zespół Kombi obchodzi swoje 15 urodziny, z tej okazji został wydany album „Kombi – 15 lat”. W lipcu w Operze Leśnej w Sopocie Kombi gra jubileuszowy koncert, który był emitowany w Telewizji Polskiej. Koncert ten został zagrany w nowym, powiększonym składzie – do zespołu dołączył nowy perkusista – 18 letni wówczas Tomasz Łosowski, syn Sławomira.

„To był koncert! Takich tłumów, owacji i kwiatów nie pamiętają nawet najstarsi rokendrolowcy. Na godzinę przed rozpoczęciem zabrakło miejsca na parkingach pod Operą Leśną. Tłum zmierzający do wejścia dzielił się na część, z których jedna szła do bramki, druga zaś do dziury w płocie. Tym sposobem w amfiteatrze znalazła się nie kontrolowana liczba osób, szacowana z grubsza na siedem tysięcy. Koniki sprzedawały bilety z dwukrotnym przebiciem”

Dorota Sobieniecka [Głos Wybrzeża, nr 175, 30.08.1991]

Jednocześnie Grzegorz razem z Waldkiem kontynuują działalność swojego nowego zespołu. 10 grudnia 1991 roku wystąpili nawet jako support przed koncertem Iana Gillana w Sali Kongresowej w Warszawie.

PS. Choć nowa grupa Grzegorza Skawińskiego, Skawalker zagrała całkiem dobry koncert, nie mogła jednak zadowolić zgromadzonej publiczności. Ludzie przyszli po prostu na Iana Gillana…”

Grzesiek Kszczotek [Tylko Rock, Nr 2/1992]