Aktualności

Skawalker - Sivan
Aktualności

30 lat albumu „Sivan”

Jest połowa maja roku 1994. Prezydentem Polski jest Lech Wałęsa, a transformacja ustrojowa trwa w najlepsze. Wszechobecne reklamy przykryły szarość polskich miast. Autobusy i tramwaje przestały być tylko czerwone – odtąd pokrywały je kolorowe szyldy i zdjęcia zachodnich produktów, które można było odtąd kupić wszędzie, a nie tylko za dolary w Pewexie. Oprócz państwowych programów radia i telewizji, Polacy mogą odbierać sygnał prywatnych stacji – od niedawna nadają m.in. Radio Zet i RMF, a także telewizja Polsat.
Właśnie wtedy swoją premierę miał „Sivan” – drugi album wydany pod szyldem Skawalker, i jak się okazało kilka miesięcy później – ostatni studyjny. Dzisiaj już raczej zapomniany, podobnie z resztą jak i sam zespół.

Przeczytaj całość »
Aktualności

Gitarowy Rekord Guinessa 2023

Jak co roku, 1 maja na wrocławskim Rynku odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata. Amatorzy oraz zawodowi muzycy, nie tylko z Polski, zagrają wspólnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Wśród znanych gitarzystów nie zabraknie również Grzegorza Skawińskiego.

Przeczytaj całość »
Aktualności

Randez Vous

29 marca 2023 roku swoją premierę miał utwór „Randze Vous”, który nagrali Mike & Laurent, KUBA, we współpracy z Kombii. Utworu można odsłuchać na najpopularniejszych

Przeczytaj całość »