Historia: 1994

1994

W połowie maja swoją premierę ma drugi album Skawalkera – zatytułowany „Sivan”. Zespół intensywnie stara się promować nowe wydawnictwo. Wyniki sprzedaży są zadowalające, choć nie można mówić o wielkim sukcesie komercyjnym. Cały czas brana jest pod uwagę zmiana wokalisty, tym bardziej że zespół ma już materiał na kolejną płytę.

W międzyczasie do zespołu dołącza Wojciech Horny by wzbogacić brzmienie zespołu o instrumenty klawiszowe. Pierwotnie zespół nie szukał nikogo do tej roli, a Wojtek po prostu pojawił się w sklepie Waldka Tkaczyka by wypróbować najnowsze instrumenty dostępne w jego sklepie. Jego gra zaciekawiła właściciela który poprosił Wojtka o numer telefonu.

„Zaintrygowały mnie dziwne dźwięki. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś w tak oryginalny sposób grał „Nasze randez vous”.”

Waldemar Tkaczyk – Ona, oni, O.N.A. – str. 175

Zespół pojechał do Starogardu Gdańskiem by zagrać kolejny koncert. Przed nimi występowały mniej znane, amatorskie grupy, w tym Second Face z młodą, lecz charyzmatyczną wokalistką Agnieszką Chylińską. Jej głos zrobił ogromne wrażenie na wszystkich.

„Jebnięcie maksymalne, na zasadzie: o kurwa, ale głos. Ale cóż… Ona zaśpiewała swój koncert, my zgraliśmy swój i wróciliśmy do domów. Cała sprawa przyschła, nie było rozmowy o niej ani o nic”

Grzegorz Skawiński – „Królowie Życia”, str. 105

W trakcie kolejnych prób do nowego albumu zespół przypomina sobie o młodej wokalistce. Zbigniew Kraszewski nawiązał z nią kontakt i zaprosił na próbę, choć rozmowa nie należała do najłatwiejszych.

8 grudnia Agnieszka pojawia się na próbie. Zarówno młoda wokalistka, jak i starsi muzycy byli wzajemnie stremowani, jednak szybko okazało się, że wszyscy nadają na podobnych falach i gustują w podobnej muzyce.